Wycieczka dzieci z Domu Dziecka w Katowicach do zagrody "Ale Ranczo"

Niedawno, dokładnie na początku tygodnia, grupa dzieci z piątego Domu Dziecka w Katowicach miała niezapomnianą okazję wybrać się na wycieczkę pod opieką policjantów. Aspirant Adam Doleżych i młodszy aspirant Karolina Gonera, zaprosili młodych podopiecznych na warsztaty edukacyjne do orzeskiej zagrody zwanej „Ale Ranczo”.

„Ale Ranczo” to miejsce stworzone przez Panią Aleksandrę Witek-Ignatowską, gdzie znalazło swoje schronienie około 70 zwierząt. Są to wszystko zwierzęta uratowane przez właścicielkę z różnych miejsc, w których doświadczały cierpienia, między innymi z rzeźni.

Podczas tej niecodziennej wyprawy, dzieci miały szansę nie tylko obserwować zachowania zwierząt na własne oczy, ale również karmić je oraz poznawać ich naturalne nawyki. Taki kontakt ze zwierzętami pomógł im lepiej zrozumieć naturę i rozwijać empatię. Oprócz tych działań, była tam dla nich również możliwość jazdy konnej pod czujnym okiem doświadczonych instruktorów. Dla dzieci przygotowano również różnorodne gry i zabawy.

Nadinspektor Roman Rabsztyn w roku 2021 zdecydował objąć opieką dom dziecka, który jest zlokalizowany blisko Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Od tego czasu, policjanci regularnie odwiedzają dzieci z tej placówki, organizując dla nich różne spotkania. W ciągu ubiegłego roku odbyło się pięć takich spotkań, podczas których funkcjonariusze rozmawiali z dziećmi na tematy związane z bezpieczeństwem – zarówno podczas ferii zimowych, jak i na co dzień na drodze oraz zwalczaniu cyberprzestępczości. Poza tym, dla dzieci zorganizowano Dzień Dziecka oraz Dzień Ziemniaka, które obfitowały w różne atrakcje. Na koniec 2022 roku, policjanci spotkali się z podopiecznymi Domu numer 5 w Katowicach, aby wspólnie tworzyć kartki świąteczne na Boże Narodzenie.