Kuriozalny incydent na rynku w Bielsku-Białej

W południowej części Polski, na bielskim Rynku, w czwartkowe popołudnie 21 września, około godziny 13:30 zaistniało niecodzienne zdarzenie. Zgodnie z relacją serwisu Bielskie Drogi, który poinformował o incydencie na swoim profilu na Facebooku, samochód osobowy wtargnął do jednego z ogródków gastronomicznych.

Auto uderzyło bezpośrednio w drzewo. Źródła informacyjne dostępne na stronie Bielskich Dróg sugerują, że „na szczęście w tych godzinach jest dość spokojnie, stąd brak ofiar”.

Dane zgromadzone przez policję wskazują, że niezabezpieczony samochód przemieścił się do ogródka kawiarni – takie wiadomości przekazał st. sierż. Sławomir Kocur, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej. W momencie zdarzenia pojazd był pusty, a jego właścicielka została ukarana mandatem.

W wyniku tego zdarzenia uszkodzeniu uległo kilka krzeseł ogrodowych. Bronisław Foltyn, właściciel lokalu gastronomicznego, który jest posiadaczem wspomnianego ogródka, udzielił nam informacji, że „Prawdopodobnie hamulec ręczny w pojeździe nie był do końca zaciągnięty, dlatego pojazd przesunął się i uderzył w drzewo”.