Podwyżka stawek za śmieci dla mieszkańców Bielska-Białej

Już niedługo mieszkańcy Bielska-Białej będą musieli więcej płacić za wywóz śmieci. Wszystko za sprawą podwyżki, która już weszła w życie, a obowiązywać będzie od maja tego roku. Przypomnijmy, że ostatnia podwyżka związana ze śmieciami miała miejsce w 2020 roku.

Nowa stawka za wywóz śmieci w Bielsku-Białej

Nad projektem uchwały dotyczącej zwiększenia stawek za wywóz śmieci głosowano w ostatnim czasie. Swoje głosy „za” oddali wszyscy radni należący do obozu władzy. Z kolei na „nie” byli radni z pozostałych grup. W momencie, gdy omawiano ten punkt, to obyło się bez większych dyskusji. Wszyscy po prostu oddali swoje głosy. Jedynie kilka zdań wymieniono na temat tego, że władze miasta chociaż w jakiejś części powinny przenieść koszty wywozu śmieci na siebie, a nie ciągle obciążać podwyżkami mieszkańców.

Podwyżki będą zależne od tego, ile osób znajduje się w gospodarstwie domowym. Przykładowo w jednoosobowych gospodarstwach domowych podwyżka wynosić będzie 2 złote i opłata wzrośnie z 26 na 28 złotych. Z kolei dla gospodarstw domowych liczących pięć osób podwyżka wynosić będzie 20 złotych i teraz opłata wzrośnie z 92 na 112 złote.