Atrakcje w Bielsku-Białej dostępne w czasie pandemii

W warunkach obowiązywania obostrzeń sanitarnych wiele atrakcji na terenie Bielska-Białej i jej okolic wciąż nie jest dostępnych. Istnieją jednak miejsca, do których zarówno mieszkańcy, jak i przyjezdni, mogą się bezpiecznie wybrać. Na liście czynnych atrakcji i miejsc noclegowych opublikowanej przez Lokalną Organizację Turystyczną Beskidy znajduje się kilkadziesiąt obiektów.

Jakie atrakcje znajdują się na liście?

Na liście znajdują się między innymi takie atrakcje jak: Teatr Polski i Teatr Lalek Banialuka, Bielskie Centrum Kultury, Galeria Bielska BWA, Galeria Sztuki Regionalnego Ośrodka Kultury, Galeria PPP, kryte pływalnie Troclik i Aqua, lodowisko przy ul. Słowackiego, Park trampolin GOJUMP, Kolej Gondolowa Szyndzielnia, Kolej linowa Dębowiec wraz ze stokiem narciarskim, a także muzea: Muzeum Minerałów, Muzeum Motoryzacji oraz Stara Fabryka i Dom Tkacza. Wszystkie z wymienionych obiektów działają w reżimie sanitarnym.

Miejsca noclegowe

Oprócz tego na liście znajdują się między innymi następujące miejsca noclegowe: Hotel Qubus, Aparthotel Ventus Rosa, Grępielnia Hotel & Apartamenty, Hotel Beskid, Hostel Zgrabna, Pokoje Zagłoby czy Karczma Beskidzka. Podobnie jak wszystkie dostępne atrakcje, również obiekty noclegowe deklarują, że prowadzą swoją działalność zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami. Lokalna Organizacja Turystyczna Beskidy przypomina i podkreśla, żeby podczas korzystania z tych atrakcji nie zapominać o obowiązku noszenia maseczek i zachowaniu dystansu społecznego. 

Przedsiębiorcy wciąż mogą się zgłaszać

Opublikowana przez Lokalną Organizację Turystyczną Beskidy lista ma charakter otwarty. Oznacza to, że na bieżąco mogą do niej być dopisywane kolejne dostępne dla odwiedzających obiekty. Organizacja wciąż czeka na zgłoszenia przedsiębiorców deklarujących prowadzenie swojej działalności – oczywiście zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami sanitarnymi. Wszyscy właściciele hoteli, pensjonatów i innego rodzaju obiektów rekreacyjnych lub atrakcji turystycznych mogą zgłosić się do organizacji oraz poinformować, od kiedy i na jakich zasadach działają. Organizacja przypomina, by wysyłając zgłoszenie, podać podstawowe informacje, takie jak numer telefonu, adres strony internetowej i szczegóły dotyczące prowadzonej działalności. Zgłoszenia można wysyłać na adres: [email protected].