Dzisiaj zawieszenie, a jutro likwidacja? Losy oddziału neurologicznego w Kolejowym

Oddział Neurologiczny w Szpitalu Kolejowym mieszczącym się w Wilkowicach-Bystrej po raz kolejny został zawieszony. Pismo z informacją trafiło do wszystkich okolicznych szpitali i ważniejszych placówek medycznych w okolicy. Jednak istnieją przesłanki, że z czasem nastąpi całkowita likwidacja oddziału. 

Zawieszenie do końca maja

Jak wynika z pisma, czasowe zawieszenie będzie trwać od pierwszego marca, do trzydziestego pierwszego maja bieżącego roku. Zgodę na czasowe zawieszenie wyraził wojewoda śląski. Jest to już kolejne czasowe zawieszenie pracy oddziału. Zaniepokojeni są nie tylko pacjenci, ale również lekarze, to już kolejna placówka na Śląsku, która zawiesza działalność neurologii.

Planowana likwidacja oddziału

Dyrekcja jednak wprost informuje, że tego typu działania mają na celu stopniowe przejście do całkowitej likwidacji oddziału. Procedura likwidacji rozpocząć się ma od pierwszego czerwca tego roku. Oddział Neurologiczny niebawem więc całkowicie przestanie istnieć w Szpitalu Kolejowym w Wilkowicach. Szpital jednak podkreśla, że zwiększona i zmodernizowana zostanie Interna oraz Rehabilitacja. Zwiększy się ilość łóżek, dzięki czemu szpital będzie mógł przyjmować więcej pacjentów pozawałowych i poudarowych. 

Kolejna neurologia w likwidacji

Jest to już kolejna placówka w regionie, która zdecydowała się na taki krok. Wcześniej Oddział Neurologiczny zamknęło Beskidzkie Centrum Onkologii-Szpitala Miejskiego w Bielsko-Białej. Powodem często likwidacji jest nierentowność takich oddziałów. Obecnie chcąc uzyskać pomoc, należy skierować się do Szpitala Wojewódzkiego w Bielsko-Białej, gdzie na pododdziale udarowym jest oddział neurologiczny. Jeżeli tam nie będzie miejsca, musimy udać się  do Cieszyna lub Katowic. Warto jednak podkreślić, że w przypadku Szpitala Wojewódzkiego mówimy o wysoce wyspecjalizowanym i nowoczesnym oddziale, który pomieści wielu pacjentów i udzieli im fachowej pomocy. Oddział udarowy jest jednym z lepszych w regionie, toteż jest wiele chętnych, by leczyć się akurat w tej placówce, jednak szpital jest na to przygotowany.